مکان نصب دوربین مداربسته

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

چنانچه مکان نصب دوربین مداربسته مناسب نباشد، حتی بهترین دوربین ها نیز تاثیرگزاری لازم را ندارند. دوربین مداربسته باید در مکان استراتژیک و بهترین نقطه ممکن نصب شود. چه دوربین مداربسته داشته باشید چه به دنبال نصب آن ها برای منزل خود هستید راهنمایی هایی برای مکان یابی نصب دوربین مداربسته به شما ارایه می نماییم. 5 نقطه که دارای بالاترین اهمیت در نصب دوربین مداربسته می باشد در ادامه معرفی میگردد.

نصب دوربین مداربسته بالای در ورودی

از آن جا که شکستن، آسیب رساندن و ورود از در های اصلی منزل یک روش متداول سارقین برای ورود به منزل است، ما شدیدا توصیه می کنیم که حتما یک دوربین مداربسته در این نقطه نصب نمایید. نصب دوربین مداربسته بالای در ورودی کمک میکند سارق را شناسایی کنید، آن ها را در حین ارتکاب جرم دستگیر کنید و هم چنین در صورت بروز سرقت اسناد مهمی به پلیس برای شناسایی شخص سارق ارایه دهید.

پوشش در ورودی منزل بسیار مهم می باشد. آن ها با روش های ساده ای می توانند این درها را باز کنند. متاسفانه در ضد سرقت نیز نمی تواند واقعا جلوی ورود سارقین را بگیرد. لذا توصیه میکنیم حتما در تعیین محل نصب دوربین مداربسته خود به این نقطه توجه ویژه ای داشته باشید.

نکته: دوربین های مداربسته دارای میکروفون و اسپیکر داخلی به شما امکان گفتگوی دوطرفه می دهد. در صورتی که چنین دوربینی مقابل در ورودی منزل نصب نمایید می توانید بدون باز کردن در با شخصی که پشت در است گفتگو نمایید.

نصب دوربین مداربسته مقابل ورودی ها

سارقین و دزدها خیلی تمایل به ورود از در های اصلی منزل ندارند بلکه ترجیح می دهند از در های پشتی، زیرزمین، یا درهایی که از داخل پارکینگ یا گاراژ به داخل منزل می رسد وارد شوند. به صورت خلاصه هر در ورودی به صورت بالقوه ممکن است محل ورود سارقین باشد و نیاز است با یک دوربین مداربسته پوشش داده شود.

برای حداکثر شدن امنیت منزل خود حتما از دوربین های دارای تشخیص حرکت استفاده نمایید. این دوربین ها می توانند در لحظه تشخیص به شما اطلاع رسانی کنند و شروع به ضبط نمایند.برخی از نسخه های پیشرفته چنین دوربین هایی می توانند بر روی متحرک قفل شده و وی را در تصویر تعقیب نمایند.

دوربین مداربسته حرکتی ابزار بسیار مناسبی برای تشخیص لحظه ای و مشاهده تصاویر زنده است. درست در لحظه بروز خطر متوجه آن می شوید و با بررسی تصاویر اقدامات لازم را انجام می دهید.

دوربین مداربسته حساس به حرکت

نصب دوربین مداربسته برای کودک

نصب دوربین مداربسته در داخل اتاق کودکان می تواند باعث افزایش ضریب امنیت آن ها شود. حتی اگر از سستم های نظارت بر کودک استفاده نمایید باز هم نصب دوربین مداربسته کمک کننده است. چراکه بسیاری از دوربین های مداربسته امکاناتی را اریه می دهند که سیستم های نظارت کودک قادر به ارایه آن نمی باشد

به عنوان مثال با نصب دوربین مداربسته زاویه دید زیادی از اتاق کودک بدست می آورید که می توانید کلیه نقاط را به راحتی ببینید و مورد نظارت قرار دهید. هم چنین امکان ضبط و بازپخش تصاویر با کیفیت بالایی برای شما فراهم می شود.چنانچه از دوربین های مداربسته مجهز به تشخیص حرکت استفاده نمایید هشدار و اطلاع رسانی در زمان تشخیص نیز به امکانات شما اضافه می شود.

نکته:برخی والدین از دوربین های مخفی برای نظارت بر پرستار کودک استفاده می کنند. لازم به ذکر است استفاده از چنین دوربین هایی دارای منع قانونی می باشد. به عنوان مثال، چنانچه بدون اطلاع پرستار کودک از او ویدیو ضبط شده تهیه نمایید این شخص حق شکایت از شما را خواهد داشت. بدین منظور خواهشمندیم پیش از استفاده از چنین سیستم هایی در مورد قوانین مربوط به آن ها مطالعه لازم را به عمل آورید.

مطالعه این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم:

معرفی دوربین کنترل پرستار کودک

دفاتر کار خانگی کوچک (SOHO)

دفاتر کوچک و خانگی مثل یک رویا برای سارقین می باشد. دفاتری پر از لپ تاپ ها، پرینتر ها، تلفن، و سایر تجهیزات الکترونیکی که به سادگی به سرقت می روند. هم چنین اصولا در چنین اماکنی اسناد مهم هم چون چک های بانکی، پاسپورت و ... نگه داری می شود که در صورت به سرقت رفتن می تواند مورد سو استفاده قرار گیرد.

نکته: برای جلوگیری از بروز خسارت در چنین شرایطی جدا از استفاده از تجهیزات امنیتی الکترونیکی حتما از یک گاوصندوق محکم و مقاوم استفاده نمایید. یک نکته ساده ولی ضروری دیگر اینکه پرده ها را همیشه بسته نگه دارید لذا کسی قادر نیست از بیرون وضعیت داخل دفتر را بررسی نماید.

حیاط پشتی

حیاط های پشتی عموما محل نگه داری وسایلی هم چون دوچرخه، ابزارآلات و به طور کلی چیزهایی است که دزدها برای بدست آوردن پول آن ها را می برند.بسته به نوع منزل شما، حیاط پشتی ممکن است درگاهی برای ورود بی سر و صدای سارقین به داخل منزل شما باشد. همراه با نصب یک دزدگیر منزل خوب بهتر است در این قسمت منزل یک دوربین مداربسته نیز تعبیه کنید. این دوربین به منزله چشم شما بر روی کودکان و یا حیوانات خانگی است که در حیاط خلوت تردد دارند.

نکته: حتما از دوربین مداربسته ای استفاده کنید که مخصوص محیط بیرونی باشد. هم چنین وجود دید در شب و تشخیص حرکت در این دوربین ها ضروری است.

مهم ترین ویژگی های دوربین مداربسته که باید به آن ها توجه نمایید:

دوربین های مداربسته امکانات متنوع و بسیاری را ارایه می دهند که می تواند ساده یا پیچیده باشد. در واقع این شرایط خاص امنیتی و محیطی هر مکانی است که تعیین می کند باید چه تجهیزاتی به کار رود. در ادامه به مهم ترین سوالاتی که باید از خود قبل از نصب دوربین مداربسته بپرسید اشاره شده است:

  • آیا این دوربین مداربسته قابلیت تشخیص حرکت دارد؟
  • زاویه دید دوربین مداربسته مورد نظر چقدر است؟
  • آیا دوربین مداربسته ثابت می خواهیم یا گردان؟
  • آیا دوربین مداربسته ما مجهز به دید در شب است؟
  • رزولوشن و کیفیت این دوربین مداربسته چقدر است؟

جهت دریافت مشاوره تخصصی رایگان همین الان با شماره 02152857 تماس بگیرید و با کارشناسان فنی آیملز صحبت نمایید.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

مطالب مرتبط

 مجله خبری آیملز یک مجله خبری تخصصی امنیتی میباشد که با مطالبی متفاوت در راستای افزایش سطح فرهنگی امنیتی میباشد تا جامعه ی امنی داشته باشیم

پست الکترونیک: info@mag.imelz.ir