کنترل هوشمند خانه با گوشی موبایل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

بسیاری از سیستم های امنیتی و هوشمد سازی منازل امروزی قابلیت کنترل از طریق نرم افزارهای موبایل را دارند. به این گونه سیستم ها خانه هوشمند نیز گفته می شود. امکانات زیادی در سیستم های امنیتی امروزی وجود دارد که از طریق نرم افزارهای موبایل قابل کنترل می باشد. در ادامه به تعدادی از این امکانات و تجهیزات اشاره می نماییم.

روشنایی و لامپ هوشمند

لامپ های هوشمند به صورت فزاینده ای رو به رشد هستند. نه تنها این سیستم ها برای استفاده روزمره مورد استفاده قرار می گیرند، بلکه در راستای تامین امنیت منزل نیز کاربرد دارند. به عنوان مثال چنانچه از خانه خارج شده اید و فراموش کرده اید برای ترساندن سارقین لامپی را در منزل روشن بگذارید، می توانید به صورت راه دور و از طریق این گونه سیستم ها هرکدام از لامپ هایی که دوست دارید را روشن نمایید. هم چنین این لامپ های قابلیت زمان بندی برای روشن و خاموش شدن را نیز دارند.

سنسور دود هوشمند / اعلام حریق

سنسورهای دود و اعلام حریق جدیدی وارد بازار شده اند که به صورت مستقل عمل می نمایند. مشخصا وظیفه این سیستم ها تشخیص دود ناشی از آتش سوزی می باشد که می تواند در لحظه تشخیص از طریق آژیر داخلی ان را به شما اطلاع دهد. اما نسخه های جدیدتر و پیشرفته تر آن ها هست که می تواند از طریق نرم افزار موبایل و به صورت راه دور مورد کنترل قرار گیرد. به شما پیام ارسال کند و هم چنین می توانید صدای آژیر را قطع نمایید.

دوربین مداربسته هوشمند

دوربین های مداربسته هوشمند را می توانید مستقیما از طریق نرم افزار موبایل به صورت راه دور کنترل نمایید. مشاهده زنده تصاویر، مشاهده تصاویر ضبط شده، کنترل زاویه دید دوربین (در مدل هایی که چنین قابلیتی دارند) و بسیاری قابلیت های دیگر را می توانید از طریق نرم افزار موبایل کنترل نمایید.

قفل های هوشمند در

این قفل های هوشمند و جدید به شما اجازه می دهند در منزل را از هر نقطه ای در دنیا باز یا بسته نمایید. برخی از این مدل ها با ورود رمز، برخی اثر انگشت و در جدیدترین مد ها با اسکن عنبیه چشم نیز کار می کنند. اکثر این قفل ها دارای نرم افزار می باشند که می توانید از طریق آن تمامی ویژگی های دزدگیر خود را کنترل نمایید.

سیستم امنیت خانگی

بسیاری از سیستم های امنیت خانگی به شما این قابلیت را می دهد که سیستم خود را از راه دور فعال و غیرفعال نمایید. لذا شما نگرانی بابت فعال نبودن دستگاه زمانی که خانه را ترک میکنید نیستید چون در هر لحظه می توانید آن را با گوشی موبایل خود فعال کنید.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

مطالب مرتبط

معرفی خانه هوشمند شیائومی و آی

شرکت سوئدی IKEA (آیکیا) در کنفرانس توسعه دهندگان A

فعالیت نوکیا برای توسعه خانه ه

نوکیا با آغاز یک فعالیت دو جانبه تجاری با شرکت AIS

خانه هوشمند چیست؟

خانه هوشمند به خانه هایی گفته می شود که دستگاه های

 مجله خبری آیملز یک مجله خبری تخصصی امنیتی میباشد که با مطالبی متفاوت در راستای افزایش سطح فرهنگی امنیتی میباشد تا جامعه ی امنی داشته باشیم

پست الکترونیک: info@mag.imelz.ir