خانه هوشمند و کاهش مصرف انرژی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سیستم های خانه هوشمند باعث کاهش مصرف انرژی از طریق کنترل منابعی چون آب، برق می گردد.

یک سیستم خانه هوشمند می تواند باعث افزایش امنیت و راحتی شما در منزل گردد. اما آیا می دانستید که می تواند پول شما را هم ذخیره نماید؟ استفاده از این سیستم ها باعث ایجاد تفاوت در وضعیت مصرف و نهایتا کاهش قبوض مربوط به انرژی منزل شما می گردد.

تجهیزات خانه هوشمند بسیار متنوع است. در راستای کاهش مصرف انرژی استفاده از این ابزارهای هوشمند به شما توصیه می شود:

  • کنترل وضعیت هوا: ترموستات های هوشمند که نمونه هایی از آن ها در بازار موجود است. این محصولات با کنترل گرما و سرما در حد مطلوب باعث مصرف بهینه انرژی منزل می شود. هم چنین با کنترل مصرف انرژی هم در داخل خانه و هم خارج از آن، باعث به حداکثر رساندن اثرگذاری این موارد خواهند شد.

  • نور منزل: سیستم های کنترل روشنایی یا لامپ هوشمند، از روشن ماندن بی دلیل لامپ در شب و روز جلوگیری می نماید. این تجهیزات حساس به ورود و خروج افراد به اتاق ها هستند و بر اساس ان اقدام به روشن یا خاموش کردن تجهیزات روشنایی می گردد.
  • مدیریت انرژی: دستگاه های مرکزی مدیریت انرژی شامل سوییچ ها و مدارهای هوشمند برای انجام این امر هستند. با استفاده از این سیستم ها می توانید به صورت یکپارچه بسیاری از سیستم های الکترونیکی را کنترل نمایید.
  • آبیاری هوشمند: چنانچه حیاط بزرگی دارید و آب یاری گیاهان و درختان مصرف بیش از حد آب را باعث می گردد حتما از این گونه سیستم ها بهره ببرید. آب یاری هوشمند می تواند طبق برنامه ریزی از پیش تعیین شده آبیاری را انجام دهد. این موضوع منجر به کاهش مصرف آب و کاهش تبخیر آب و هدر رفتن آن می شود.

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

مطالب مرتبط

معرفی خانه هوشمند شیائومی و آی

شرکت سوئدی IKEA (آیکیا) در کنفرانس توسعه دهندگان A

فعالیت نوکیا برای توسعه خانه ه

نوکیا با آغاز یک فعالیت دو جانبه تجاری با شرکت AIS

تحلیل ویدیویی و تصویربرداری حر

نقص های امنیتی به سرعت در سراسر جهان در حال رشد اس

 مجله خبری آیملز یک مجله خبری تخصصی امنیتی میباشد که با مطالبی متفاوت در راستای افزایش سطح فرهنگی امنیتی میباشد تا جامعه ی امنی داشته باشیم

پست الکترونیک: info@mag.imelz.ir